قابل توجه مشتریان گرامی:  سفارشات بیشتر از 20 کیلو در تمامی شهرهای کشور به صورت رایگان ارسال خواهد شد .

 

برنج قهوه ای و برنج سفید چه تفاوتی با هم دارند ؟

 

برنج قهوه ای و برنج سفید چه تفاوتی با هم دارند ؟

همانطور که میدانید، برنج جزو مهمترین دانه های غلات و البته غذای اصلی بیش از نیمی از جمعیت کل سیاره زمین است و همانطور که برنج نقش اساسی در سفره مردم کشورمان ایران دارد، وعده غذایی بسیار مورد علاقه ای برای خیلی از کشورهای جهان به حساب می آید. (برای مثال میتوان کشورهایی مانند چین و هندوستان که حدودا نیمی از جمعیت جهان را در خود جای داده اند را نام برد)

معمولترین برنجی که در کشورمان استفاده میشود، برنج سفید است که تا حدی همه افراد با آن آشنایی دارند که یکی از دلایل آن فراوانی اش است و سهم بالایی از کشت کشور را به خود اختصاص داده است. در صورتی که تعداد زیادی از انواع و گونه های برنج در ایران یافت نمیشود!

البته برنج سفید در مقایسه با گونه های دیگر برنج، در هنگام پخت آب بیشتری جذب می کند و دانه های آن کاملا قد میکشند.

مثلا در گیلان، دو نوع برنج محلی، یعنی هاشمی و صدری از پرطرفدارترین انواع برنج در ایران میباشند که نوع صدری آن نسبت به هاشمی بیشتر قد میکشد و به دلیل سختی کشت این محصول، در گیلان کمتر از هاشمی کشت میشود!

اکثر مردم بر این باورندکه برنج قهوه ای یکی از گونه های برنج است، در صورتی که برنج قهوه ای همان برنج سفید است که لایه ای از سبوس روی آن قرار دارد و رنگش مایل به کرم قهوه ای میباشد.

به طور عامیانه باید بگوییم وقتی برنج قهوه ای طی آسیاب قرار میگیرد، لایه سبوس آن که حاوی غنی از ویتامین ب و مواد مغزی از جمله سلینیوم منگنز میباشد، از آن جدا شده و به برنج سفید تبدیل میشود. پس بهتر است بگوییم، اگر ارزش غذایی و مواد معدنی موجود در برنجی که میل میکنید، برایتان قابل اهمیت است، حتما از برنج قهوه ای استفاده کنید.

در انتها باید دوباره به این مطلب اشاره داشت که برنج قهوه ای گونه خاصی از برنج نیست، بلکه همان برنج سفید است با این تفاوت که روی آن لایه ای از سبوس قرار دارد که سرشار از ویتامین و مواد مغزی میباشد و به همین دلیل رنگ آن به قهوه ای متمایل میشود.

 

برای خرید بهترین برنج قهوه ای و بهترین برنج سفید شمال کافیست اینجا را کلیک نمایید.

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه جدید

اینماد بانک سامان  ساماندهی

Website design with by ZABET